Автор


Системний збій у перезавантаженні ДАБІ

Опубликовано : | 306 Просмотры
image

Аналітичний спец проект BEGOODINFO приймає активну участь у формуванні та реалізації державної політики, запобіганню корупції в органах державної влади, здійсненні демократичного цивільного контролю. Так в результаті моніторингу ЗМІ на теренах мережі Інтернет було встановлено, що в ході конкурсу, щодо розгляду кандидатур на зайняття вакантної посади першого заступника ДАБІ України з’явилися чисельні публікації ЗМІ стосовно подій, які розгортаються навколо призначення першого заступника ДАБІ України Олени Костенко. Так громадська думка, яка висловлюється громадськими активістами, журналістами ЗМІ, ґрунтується на занепокоєності фактами, які свідчать про ознаки корупції в вищих ешелонах державної влади, зрощення бізнесу та влади, вплив тіньового бізнесу на прийняття рішень вищими посадовими особами держави.

Річ йде про те, що у вересні 2019 року влада зробила перші кроки в напрямку перезавантаження. Так з посади був звільнений голова ДАБІ Сергій Кузьмін. Останнього пов’язували з братами Олексієм та Юрієм Горовими, яких вважають багаторічними тіньовими кураторами будівельних схем. Причому зміна політичних режимів ніяк на їхнє становище не впливала. Тимчасово виконувачем обов’язків було призначено Олександра Строкача, який невдовзі взяв участь у конкурсі на посаду голови цього органу та виграв його. В результаті продовження кадрового протистояння Строкача було відсторонено. Невдовзі Кабмін призначив першим заступником голови ДАБІ Олену Костенко, яка за фактом стала в.о. керівника ДАБІ, не дивлячись на неподолане протиріччя під час визначення фіналістів конкурсу на обіймання вакантної посади першого заступника голови ДАБІ України. Протиріччя полягає у тому, що в умовах відсутності архітектурно-будівельної освіти та досвіду роботи у архітектурно-будівельний сфері у Костенко Олени Ігорівни, Комісія з питань вищого корпусу державної служби за результатами конкурсу на зайняття посади першого заступника голови ДАБІ включила Костенко Олену Ігорівну до складу трьох фіналістів.

За результатами конкурсу фіналісти повинні пройти співбесіду з профільним міністром Альоною Бабак. Так за результатами співбесіди серед трьох фіналістів міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак опинилася не в змозі визначити переможця. Про це міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак офіційним листом за підписом ЕЦП 21.11. 2019 року о 17:04 повідомила Кабінет міністрів України.

У разі, якщо за результатами співбесіди серед фіналістів конкурсу переможець не визначений, то Кабінетом міністрів України має бути призначений новий конкурс. Так 4 грудня на офіційному сайті Кабміну з‘явилося повідомлення про оголошення конкурсу на зазначену посаду. Заходами Громадського контролю аналітичного спец проекту BEGOODINFO встановлено, що майже відразу після публікації повідомлення на офіційному сайті Кабінету міністрів України про оголошення конкурсу на зайняття посади першого заступника голови ДАБІ України зазначене оголошення з не встановлених причин зникає з офіційного сайту. Розпорядженням Уряду № 1350-р від 24 грудня 2019 року Олену Костенко призначено першим заступником Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України, а Розпорядженням Кабміну № 1384-р від 27 грудня 2019 року на Костенко покладено виконання обов’язків Голови Держархбудінспекції, що порушує норми Постанови КМУ N 294 «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України», згідно якого Голова Держархбудінспекції має двох заступників, у тому числі одного першого, які призначаються на посаду Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій Комісії з питань вищого корпусу державної служби за результатами конкурсу відповідно до законодавства про державну службу та звільняються з посади Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій Комісії з питань вищого корпусу державної служби відповідно до законодавства про державну службу. Заходами Громадського контролю аналітичного спец проекту BEGOODINFO встановлено, що під час голосування на Кабміні проти призначення Костенко Олени Ігорівни виступила нинішня Міністр освіти та науки Ганна Новосад. Так Ганна Новосад, аргументуючи свою незгоду з призначенням Костенко Олени Ігорівни на посаду заступника голови ДАБІ України, зазначила причетність Костенко Олени Ігорівни до корупційних схем.

Так представляти колективу Держархбудінспекції нову очільницю ДАБІ Олену Костенко приїхав особисто голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудівництва Андрій Клочко не дивлячись на те, що профільним міністром у гілці виконавчої влади є міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак, яка не підтримала кандидатуру Олену Костенко під час особистої співбесіди. Зазначений факт був сприйнятий громадськістю як дивний, який стосунок має законотворча гілка влади до органу виконавчої влади, який належить до урядової сфери впливу? Цей факт пов’язують тим, що як голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудівництва Андрій Клочко має чимало помічників та консультантів. Так на момент представлення Олени Костенко, як в.о. керівника інспекції посаду одного з помічників голови парламентського комітету Андрія Клочко обіймав Сергій Кузьмін, колишній голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України, який не пройшов тримісячний випробувальний термін. Зазначені кадрові перипетії пов’язують з впливом братів Горових, інтереси яких співпадають з орбітою інтересів голови парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудівництва Андрій Клочко. Кадрові рішення новопризначеної Олени Костенко, продовжують цей корупційний ланцюг. Так Олена Костенко, призначила своїм радником Олександра Сергієнка, який привів до ДАБІ Олександра Воробйова. Сергієнко тривалий проміжок часу очолював дозвільний підрозділ інспекції у період управління Сергія Кучера, а Воробйов тоді був його заступником. Саме Кучер вважається тим, хто був найбільш тісно пов’язаний з братами Горовими та вигадав сумнозвісну схему «5 доларів за квадратний метр», які треба сплатити за отримання дозвільних документів на будівництво. Шляхом застосування новел законодавства України, щодо очищення влади у 2014 році, зазначену групу осіб було відсторонено від впливу на архітектурно-будівельну сферу. Щодо Кучера, то СБУ відкрила кримінальне провадження, за ознаками організації протиправного механізму реєстрації дозвільних документів у сфері будівництва через мережу бек-офісів. Так Сергієнко числиться серед помічників-консультантів голови парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудівництва Андрій Клочко. Прізвище Сергія Кузьміна з переліку помічників зникло, бо, згодом стало зрозуміло, що відкритий зв’язок є токсичним та надто дискримінуючим. Щодо Сергія Кучера, то Рада директорів «Укрбуд» призначила Кучера президентом, вирішивши, що він впорається з роллю кризового менеджера корпорації, яка опинилась на межі банкрутства. При цьому ЗМІ наводять дані про те, що Кучер давно пов'язаний з Максимом Микитасем, якого звинувачують у кризовому стані «Укрбуд».

Аналітичними заходами спец проекту BEGOODINFO встановлено, що: діяльність Комісії з питань вищого корпусу державної служби суперечать інтересам кадрової політики держави, інтересам державної служби, інтересам Національної безпеки і оборони України. Так в результаті свої діяльності Комісії з питань вищого корпусу державної служби порушує основні принципи діяльності Комісії, які повинні гуртуватися на: законності, професіоналізмі, чесності, неупередженості, прозористі, рівності, ефективності, колегіальності та обґрунтованості прийняття рішень. Стосовно дій Кабінету міністрів України, то за наслідками рішень прийнятих Комісією з питань вищого корпусу державної служби, виявлено:

Втручання у електрону систему офіційного сайту Кабінету міністрів України; Порушення порядку кадрових призначень державних службовців категорії А; Не забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень Кабінету Міністрів України; Порушення принципів формування та реалізації державної політики, які мають далекосяжні наслідки, які порушують засади економічного, соціального, інфраструктурного розвитку держави, поширюють корупцію в центральних органах виконавчої влади, сприяють зрошенню бізнесу та влади, підривають довіру народу до органів державної влади.

В умовах, коли погляду всього світу приковані до наслідків зміни влади в Україні зіпсується імідж Президента України та його команди, які декларують системні зміни, спрямовані на розбудову правової держави.